11.3.2020
Indoor Group Oy:n ketjut Asko ja Sotka avaavat uudet myymälät Porvoon Harabackan alueelle Kuninkaanportin kauppakeskittymään syksyllä 2020. Osoitteessa Kuninkaantie 1 sijaitsevassa kiinteistössä on molemmilla ketjuilla käytössään n. 1500 m² avarat uudistetut tilat.
”Askon ja Sotkan tarjonnalle on tehtyjen selvityksien perusteella runsaasti kysyntää Porvoon alueella. Täysin remontoiduissa tiloissamme tulemme tarjoamaan alan monipuolisimman malliston ja asiantuntevimman palvelun. Molempien ketjujen esillepanot toteutetaan ketjujemme uusimmilla konseptitoteutuksilla”, sanoo Indoor Group Oy:n myymälätoiminnoista vastaava johtaja Martti Toivanen.
Porvoon Harabackan alue on voimakkaasti kehittyvä kaupan keskus erinomaisten liikenneyhteyksien varrella Porvoon moottoritien ja -sisääntulotien risteyksessä. Alueella toimii useita tunnettuja vähittäiskaupan toimijoita muun muassa rauta- ja rakentamisen, sisustamisen- ja autokaupassa.